• Ürün Kodu: CM8071504821113
  • Kategori: İşlemci
  • Stokta var

Intel Core i5 14400F 4.70 Ghz 10 Çekirdek 20MB 1700p 10nm İşlemci(Tray)

8.049,99 TL
670,83 TL 'den başlayan taksitlerle
14TH GENERATION INTEL® CORE™ PROCESSOR

Intel® Core™
i5-14400F

6 Performance-core ve 4 Efficient-core ile toplam 10 çekirdek, 16 iş parçacığı ve 4.70 GHz'e kadar maksimum turbo frekansı.

Intel Core i5 resmi badge
10TOPLAM ÇEKİRDEK
16İŞ PARÇACIĞI
4.70 GHzMAKSIMUM TURBO
20 MBINTEL SMART CACHE
65 WBASE POWER
INTEL® CORE™ i5-14400F

14. Nesil hibrit masaüstü performansı.

Intel® Core™ i5-14400F, Raptor Lake tabanlı 14. Nesil Intel Core masaüstü işlemcilerinden biridir. Performance-core ve Efficient-core mimarisini bir araya getirerek oyun, günlük kullanım ve çoklu görev için dengeli işlem performansı sunar.

Intel Core 14th Gen Desktop Processor Family
14TH GENERATION INTEL® CORE™

14. Nesil Intel Core masaüstü ailesi.

Intel Core 14. Nesil masaüstü işlemciler, Performance Hybrid Architecture yapısını modern DDR5 / DDR4 bellek ve PCI Express platform desteğiyle bir araya getirir.

PERFORMANCE HYBRID ARCHITECTURE

6 Performance-core + 4 Efficient-core.

Core i5-14400F, yüksek performans isteyen görevler için P-Core'ları, paralel ve arka plan iş yükleri için E-Core'ları aynı işlemci üzerinde kullanır.

6 PERFORMANCE-CORES

Intel Hyper-Threading desteğiyle oyun ve yoğun performans gerektiren görevleri hedefler.

4 EFFICIENT-CORES

Paralel uygulamalar ve arka plan iş yükleri için ek işlem kapasitesi sağlar.

INTEL® TURBO BOOST

4.70 GHz'e kadar maksimum turbo.

Core i5-14400F'nin Performance-core temel frekansı 2.50 GHz'dir.

Intel® Turbo Boost Technology 2.0 ile P-Core frekansı uygun çalışma koşullarında 4.70 GHz'e kadar çıkabilir.

4.70 GHzP-Core Maksimum Turbo
3.50 GHzE-Core Maksimum Turbo
2.50 GHzP-Core Temel Frekansı
1.80 GHzE-Core Temel Frekansı
148 WMaximum Turbo Power
PROCESSOR CACHE

20 MB Intel® Smart Cache.

Core i5-14400F, 20 MB Intel Smart Cache ve ayrıca 9.5 MB toplam L2 önbelleğe sahiptir.

20 MBIntel® Smart Cache
9.5 MBToplam L2 Cache
29.5 MBL2 + L3 Toplamı
MEMORY & CONNECTIVITY

DDR5 veya DDR4. PCI Express® 5.0.

Core i5-14400F, LGA1700 masaüstü platformunda hem DDR5 hem de DDR4 sistem belleği desteği sunar.

LGA1700Intel FCLGA1700 masaüstü işlemci soketi
DDR5-48004800 MT/s'ye kadar resmi DDR5 desteği
DDR4-32003200 MT/s'ye kadar resmi DDR4 desteği
192 GBMaksimum sistem belleği
76.8 GB/sMaksimum bellek bant genişliği
PCIe 5.0 / 4.0Desteklenen PCI Express standartları
20 LaneMaksimum CPU PCI Express hattı
DMI 4.08 hatta kadar işlemci-yonga seti bağlantısı
INTEL® THREAD DIRECTOR

İş yükünü uygun çekirdeğe yönlendirmeye yardımcı olur.

Intel® Thread Director, çalışma yükleri hakkında işletim sistemine gerçek zamanlı donanımsal bilgiler sağlayarak görevlerin uygun Performance-core veya Efficient-core üzerinde yürütülmesine yardımcı olur.

F
NO PROCESSOR GRAPHICS

Harici ekran kartı gerektirir.

Model adındaki F takısı, Core i5-14400F'nin dahili Intel grafik birimine sahip olmadığını belirtir.

Sistemin görüntü verebilmesi için ayrı bir ekran kartı kullanılması gerekir.

Tray ürün

Intel Ordering Code: CM8071504821113

Spec Code: SRN47

Stepping: B0

Intel'in resmi Ordering & Compliance kaydında bu ürün doğrudan TRAY olarak listelenmektedir.

Boxed Ordering Code: BX8071514400F

SKU / stepping bilgisi:

Intel, i5-14400F'nin iki ayrı Tray stepping sürümünü listeliyor.

Buradaki CM8071504821113 kodlu ürün özellikle SRN47 / B0 sürümüdür.

Diğer Tray varyantı CM8071505093011 / SRN3R / C0 koduna sahiptir.
PRODUCT SPECIFICATIONS

Teknik Özellikler

ModelIntel® Core™ i5 processor 14400F
Nesil14. Nesil Intel® Core™
Kod AdıRaptor Lake
SegmentDesktop
LitografiIntel 7
Toplam Çekirdek10
Performance-core6
Efficient-core4
Toplam İş Parçacığı16
Maksimum Turbo Frekansı4.70 GHz
P-Core Maksimum Turbo4.70 GHz
E-Core Maksimum Turbo3.50 GHz
P-Core Temel Frekansı2.50 GHz
E-Core Temel Frekansı1.80 GHz
Intel® Smart Cache20 MB
Toplam L2 Cache9.5 MB
Toplam L2 + L329.5 MB
Processor Base Power65 W
Maximum Turbo Power148 W
CPU SoketiFCLGA1700 / LGA1700
Bellek TipiDDR5 / DDR4
DDR5 DesteğiDDR5-4800 MT/s'ye kadar
DDR4 DesteğiDDR4-3200 MT/s'ye kadar
Maksimum Bellek192 GB
Bellek Kanalı2
Maksimum Bellek Bant Genişliği76.8 GB/s
PCI ExpressPCIe 5.0 ve PCIe 4.0
PCIe Yapılandırması1x16 + 4 / 2x8 + 4
Maksimum PCIe Lane20
DMIDMI 4.0
Maksimum DMI Lane8
Dahili GrafikYok
Harici Ekran KartıGerekli
Intel® Thread DirectorVar
Intel® Hyper-ThreadingVar
Intel® Turbo Boost Technology2.0
Intel® Deep Learning BoostVar
Intel® Gaussian & Neural Accelerator3.0
Intel® Speed Shift TechnologyVar
Maksimum Çalışma Sıcaklığı100°C
Thermal Solution SpecificationPCG 2020C
Paket Boyutu45.0 mm × 37.5 mm
Çıkış DönemiQ1 2024
Paket TipiTray
Ordering CodeCM8071504821113
Spec CodeSRN47
SteppingB0
Intel, Intel Core, Intel Thread Director ve ilgili Intel markaları Intel Corporation veya bağlı şirketlerinin ticari markalarıdır.

Xaser’de siparişlerinizi özenle hazırlıyor, güvenli bir şekilde paketleyerek yola çıkarıyoruz. Siparişleriniz genellikle aynı gün, en geç 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Kargoya teslim edildikten sonraki ulaşma süresi, teslimat adresinize ve kargo firmasının operasyon yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Belirtilen 3 iş günlük süre, ürünün size ulaşmasını değil, kargoya teslim edilmesini kapsar.

Benzer Ürünler
Yükleniyor...