• Ürün Kodu: CM8071505093005
  • Kategori: İşlemci
  • Stokta yok

Intel Core i5 13400F 2.50 GHz Temel 10 Çekirdek 20MB Intel Smart Cache 1700p 10nm İşlemci(Tray)

Ürün stokta bulunmamaktadır.

13TH GENERATION INTEL® CORE™ PROCESSOR

Intel® Core™
i5-13400F

6 Performance-core ve 4 Efficient-core ile toplam 10 çekirdek, 16 iş parçacığı ve 4.60 GHz'e kadar maksimum turbo frekansı.

Intel Core i5 resmi badge
10TOPLAM ÇEKİRDEK
16İŞ PARÇACIĞI
4.60 GHzMAKSIMUM TURBO
20 MBINTEL SMART CACHE
65 WBASE POWER
INTEL® CORE™ i5-13400F

13. Nesil hibrit masaüstü işlemci.

Intel® Core™ i5-13400F, Raptor Lake tabanlı 13. Nesil Intel Core masaüstü ailesinin 10 çekirdekli modelidir. Performance-core ve Efficient-core mimarisini bir araya getirerek oyun, günlük kullanım ve çoklu görev için dengeli işlem performansı sunar.

PERFORMANCE HYBRID ARCHITECTURE

Performans ve verimlilik çekirdekleri bir arada.

Core i5-13400F, yüksek performanslı görevler için Performance-core'ları, paralel ve arka plan iş yükleri için Efficient-core'ları kullanır.

6 PERFORMANCE-CORES

Intel® Hyper-Threading desteğiyle yüksek performans gerektiren oyun ve uygulama iş yüklerine odaklanır.

4 EFFICIENT-CORES

Arka plan görevleri ve paralel iş yükleri için ek işlem kapasitesi sağlar.

INTEL® TURBO BOOST

4.60 GHz'e kadar maksimum turbo.

Core i5-13400F'nin Performance-core temel frekansı 2.50 GHz'dir.

Intel® Turbo Boost Technology 2.0 ile uygun çalışma koşullarında P-Core frekansı 4.60 GHz'e kadar çıkabilir.

4.60 GHzP-Core Maksimum Turbo
3.30 GHzE-Core Maksimum Turbo
2.50 GHzP-Core Temel Frekansı
1.80 GHzE-Core Temel Frekansı
148 WMaximum Turbo Power
PROCESSOR CACHE

20 MB Intel® Smart Cache.

Intel, Core i5-13400F modelini resmi olarak 20 MB Intel Smart Cache ile listeler. İşlemcide ayrıca 9.5 MB toplam L2 önbellek bulunur.

20 MBIntel® Smart Cache
9.5 MBToplam L2 Cache
29.5 MBL2 + L3 Toplamı
Intel LGA1700 Soket
LGA1700 PLATFORM

Intel® LGA1700 masaüstü platformu.

Core i5-13400F, FCLGA1700 işlemci soketini kullanır.

Intel'in resmi uyumluluk listesinde Z790, H770, B760, Z690, H670, B660 ve H610 gibi 600 ve 700 serisi masaüstü yonga setleri yer alır. Anakart BIOS desteği ayrıca kontrol edilmelidir.

MEMORY & CONNECTIVITY

DDR5 veya DDR4. PCI Express® 5.0.

Core i5-13400F hem DDR5 hem de DDR4 masaüstü bellek platformlarını destekler.

DDR5-48004800 MT/s'ye kadar resmi DDR5 bellek desteği
DDR4-32003200 MT/s'ye kadar resmi DDR4 bellek desteği
192 GBMaksimum sistem belleği
76.8 GB/sMaksimum bellek bant genişliği
PCIe 5.0 / 4.0Desteklenen PCI Express standartları
20 LaneMaksimum CPU PCI Express hattı
DMI 4.08 hatta kadar işlemci-yonga seti bağlantısı
INTEL® THREAD DIRECTOR

İş yüklerinin uygun çekirdeğe yönlendirilmesine yardımcı olur.

Intel® Thread Director, işlemci üzerindeki iş yüklerini gerçek zamanlı olarak izleyerek işletim sistemine görevlerin Performance-core veya Efficient-core üzerinde çalıştırılması konusunda donanımsal bilgiler sağlar.

F
NO PROCESSOR GRAPHICS

Harici ekran kartı gerektirir.

Model adındaki F takısı, işlemcide dahili Intel grafik birimi bulunmadığını belirtir.

Core i5-13400F kullanılan sistemin görüntü verebilmesi için ayrı bir ekran kartı kullanılması gerekir.

Tray ürün

Intel Ordering Code: CM8071505093005

Spec Code: SRMBN

Stepping: C0

Intel'in resmi Ordering & Compliance kaydında bu ürün doğrudan TRAY olarak listelenmektedir.

Boxed Ordering Code: BX8071513400F

Stepping bilgisi:

Intel i5-13400F'nin birden fazla üretim stepping'i bulunmaktadır.

CM8071505093005 kodu özellikle C0 / SRMBN stepping sürümüdür.
PRODUCT SPECIFICATIONS

Teknik Özellikler

ModelIntel® Core™ i5-13400F Processor
Nesil13. Nesil Intel® Core™
Kod AdıRaptor Lake
SegmentDesktop
LitografiIntel 7
Toplam Çekirdek10
Performance-core6
Efficient-core4
Toplam İş Parçacığı16
Maksimum Turbo Frekansı4.60 GHz
P-Core Maksimum Turbo4.60 GHz
E-Core Maksimum Turbo3.30 GHz
P-Core Temel Frekansı2.50 GHz
E-Core Temel Frekansı1.80 GHz
Intel® Smart Cache20 MB
Toplam L2 Cache9.5 MB
Toplam L2 + L329.5 MB
Processor Base Power65 W
Maximum Turbo Power148 W
CPU SoketiFCLGA1700 / LGA1700
Bellek TipiDDR5 / DDR4
DDR5 DesteğiDDR5-4800 MT/s'ye kadar
DDR4 DesteğiDDR4-3200 MT/s'ye kadar
Maksimum Bellek192 GB
Bellek Kanalı2
Maksimum Bellek Bant Genişliği76.8 GB/s
PCI ExpressPCIe 5.0 ve PCIe 4.0
PCIe Yapılandırması1x16 + 4 / 2x8 + 4
Maksimum PCIe Lane20
DMIDMI 4.0
Maksimum DMI Lane8
Dahili GrafikYok
Harici Ekran KartıGerekli
Intel® Thread DirectorVar
Intel® Hyper-ThreadingVar
Intel® Turbo Boost Technology2.0
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0Yok
Intel® Deep Learning BoostVar
Intel® Gaussian & Neural Accelerator3.0
Intel® Speed Shift TechnologyVar
Maksimum Çalışma Sıcaklığı100°C
Thermal Solution SpecificationPCG 2020C
Paket Boyutu45.0 mm × 37.5 mm
Çıkış DönemiQ1 2023
Paket TipiTray
Ordering CodeCM8071505093005
Boxed Ordering CodeBX8071513400F
Spec CodeSRMBN
SteppingC0
Intel, Intel Core, Intel Thread Director ve ilgili Intel markaları Intel Corporation veya bağlı şirketlerinin ticari markalarıdır.

Xaser’de siparişlerinizi özenle hazırlıyor, güvenli bir şekilde paketleyerek yola çıkarıyoruz. Siparişleriniz genellikle aynı gün, en geç 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Kargoya teslim edildikten sonraki ulaşma süresi, teslimat adresinize ve kargo firmasının operasyon yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Belirtilen 3 iş günlük süre, ürünün size ulaşmasını değil, kargoya teslim edilmesini kapsar.

Benzer Ürünler
Yükleniyor...